Çubuklu Kurye

Çubuklu Kurye
Çubuklu Kurye
Çubuklu Kurye
Çubuklu Kurye

Çubuklu Kurye

Çubuklu Kurye Çubuklu İstanbulun Beykoz Belediyesine bağlı bir semttir.Kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde ise Kanlıca bulunur.Çubuklu’nun sırtlarında Mısır’ın son “bağımsız” hıdivi olan Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Hıdiv Kasrı bulunur. Halil Ethem Bey Yalısı semtteki önemli bir diğer yapıdır.

Çubuklu İstanbul‘da Boğaziçi‘nin Anadolu yakasında Beykoz ilçesine bağlı bir semttir. Kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde ise Kanlıca bulunur.

Tarihi [değiştir]

Çubuklu isminin nereden geldiği konusunda farklı rivayetler olsa da buraya ayrı bir ün kattığı bellidir. Burada yapılan çubuk lülelerinden ya da II. Bayezid‘in oğlu Yavuz Sultan Selim‘e söylediği “Kızılcık Çubuğu” menkıbesinden olsa gerek buraya “Çubuklu” adı verilmiştir.çubuklu moto kurye

Osmanlı padişahları, bu bölgeyi av yeri olarak kullanmışlardır. Eremya Çelebi, bu yöre hakkında şu bilgiyi vermiştir:”Çubuklu, padişah bahçesidir. Buranın meyve ve sebze yetiştiren bostanına, bostancılar nezaret eder.” Çubuklu semtinin yüksek yerlerinden olan Çubuklu Korusu, 150.000 metrrekarelik alanıyla İstanbul’un sevilen bir mesiresiydi. Bu bahçelerin ne zaman yapıldığı bilinmemekle beraber, Başbakanlık Osmanlı Arşivi’ndeki Mevacib Defterleri’nde Bağçe-i Çubukluolarak isminin geçmesi III. Murat‘tan sonraki bir tarihte varlığını göstermektedir.

Baharda, bülbülleriyle ün yapan Çubuklu, III. Ahmet zamanında imar edilmiştir. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa, buraya büyükçe bir havuz ve güzel bir çeşme yaptırmıştır. Çevresine çınar ağaçları dikilmiştir. III. Ahmet döneminde Feyzabad adını almıştır ve Hasbahçe olmuştur. 18. yüzyılın ortalarında “Hasbahçe” olmaktan çıkmış, bir köy olmuştur. (Kaynak: Üsküdar Belediyesi)

Çubuklu’nun sırtlarında Mısır‘ın son “bağımsız” hıdivi olan Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Hıdiv Kasrı bulunur. Halil Ethem Bey Yalısı semtteki önemli bir diğer yapıdır.

Genellikle bina hiçbir sıhhi tesisat sistemi içindeki olmadan kalır hiç şüphe yoktur. Örneğin, birçok borular bozabilir Evlerimizi veya yırtılması bazen tespit ettik. Sızdırmazlık oluşabilir. Ağır sızdırmazlık binanızın kalıpları ile hem de su faturalarınızı yükselterek bulaştırmak mümkün olabilir. İnsanlar kalıpları korkunç kokusu farkındayız. Diğer görünüm noktadan sonra o bir sıkıntı olabilir üzerinde kesinlikle olduğunu konut satmak için kalıpları ile enfekte olmuş. Tüm bu sorunlar sizi rahatsız sadece ne zaman kötü sıhhi tesisat yükleme sahip. Bakımı düzgün ve gerektiğinde zamanında tamir, birçok zararlar karşı karşıya gelen özellik koruyabilir. Diğer zararları Hayır drenaj sorunları veya yükleme geysers vb olabilir.

kurye , moto , motorlu ,express kurye, motor kurye, araç kurye, kiralık kurye,Motosikletli kurye,Hızlı motorlu kurye, acil kurye, express kurye firmaları, motokurye şirketleri, uçak kargo ve acil ilaç temini! Motorcu, motorize, motosikletli kurye ,Ucuz Kurye,İstanbul Kurye,Moto Kurye,Anadolu Yaksı Kurye,Gece Kurye,7/24 Kurye, ekonomik kurye

Çubuklu Kurye

Çubuklu Motor Kurye

Çubuklu Gün içi Motokurye

Çubuklu Express Motorlukurye

Çubuklu Mahallesi
—  Mahalle  —
Ülke Türkiye Türkiye
Coğrafi bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Beykoz
Yönetim
 – Tür Mahalle muhtarı
Zaman dilimi DAZD (+2)
 – Yaz (YSU) DAYZD (+3)
İl alan kodu 216
İl plaka kodu 34
Posta kodu 34805

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın