Çubuklu Kurye

Çubuklu Kurye
Çubuklu Kurye
Çubuklu Kurye

Çubuklu Kurye Çubuklu İstanbulun Beykoz Belediyesine bağlı bir semttir.Kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde ise Kanlıca bulunur.Çubuklu’nun sırtlarında Mısır’ın son “bağımsız” hıdivi olan Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Hıdiv Kasrı bulunur. Halil Ethem Bey Yalısı semtteki önemli bir diğer yapıdır.

Çubuklu İstanbul‘da Boğaziçi‘nin Anadolu yakasında Beykoz ilçesine bağlı bir semttir. Kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde ise Kanlıca bulunur.

Tarihi [değiştir]

Çubuklu isminin nereden geldiği konusunda farklı rivayetler olsa da buraya ayrı bir ün kattığı bellidir. Burada yapılan çubuk lülelerinden ya da II. Bayezid‘in oğlu Yavuz Sultan Selim‘e söylediği “Kızılcık Çubuğu” menkıbesinden olsa gerek buraya “Çubuklu” adı verilmiştir.çubuklu moto kurye

Osmanlı padişahları, bu bölgeyi av yeri olarak kullanmışlardır. Eremya Çelebi, bu yöre hakkında şu bilgiyi vermiştir:”Çubuklu, padişah bahçesidir. Buranın meyve ve sebze yetiştiren bostanına, bostancılar nezaret eder.” Çubuklu semtinin yüksek yerlerinden olan Çubuklu Korusu, 150.000 metrrekarelik alanıyla İstanbul’un sevilen bir mesiresiydi. Bu bahçelerin ne zaman yapıldığı bilinmemekle beraber, Başbakanlık Osmanlı Arşivi’ndeki Mevacib Defterleri’nde Bağçe-i Çubukluolarak isminin geçmesi III. Murat‘tan sonraki bir tarihte varlığını göstermektedir.

Baharda, bülbülleriyle ün yapan Çubuklu, III. Ahmet zamanında imar edilmiştir. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa, buraya büyükçe bir havuz ve güzel bir çeşme yaptırmıştır. Çevresine çınar ağaçları dikilmiştir. III. Ahmet döneminde Feyzabad adını almıştır ve Hasbahçe olmuştur. 18. yüzyılın ortalarında “Hasbahçe” olmaktan çıkmış, bir köy olmuştur. (Kaynak: Üsküdar Belediyesi)

Çubuklu’nun sırtlarında Mısır‘ın son “bağımsız” hıdivi olan Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Hıdiv Kasrı bulunur. Halil Ethem Bey Yalısı semtteki önemli bir diğer yapıdır.

Çubuklu Kurye, Müşteri  Ve Pazarlama Gelişimi

      Çubuklu Kurye ve tüm sektörde Ne üretirsem onu satarım mantığı olacaksa en verimli ürünü üretmekte her zaman fayda vardır. Bu anlayışta esas nokta, var olan potansiyel müştrilerimizin isteklerine ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde bilmektir. Günümüzde  firmaların  ucuz taşımaya ve ya satış yapmaya önem vermemeli. Aksine bağlı bulunduğumuz firmaların elde edecekleri faydaya  daha çok eğilmekte fayda vardır.

Hizmet firmalarında farklılaşmanın ne kadar çok zor olduğunu anlamak için firmaların sayısına bakmak yeterli olucaktır. Şu anda İstanbul’da olması gerekenin çok üstünde hizmet veren firma bulunmaktadır. Şu günlerde firmalar için başarılı olabilmek müşteriyi memnun etmekte ve sadık olmaktan geçiyor. Günü birlik işlerin gelip geçici işler ,olduğunu kalıcı olanın ise firma olduğunu unutmamak gerekmektedir. Motorlukurye ekibi olarak her müşterinin her isteğine farklı çalışmalar sunan firma olabilme yolunda devamlılığımızı sürdürüceğiz. Gönderi yapan firmalar kalite standartlarına uymayan firma konusunda bu firmayı bir daha dikkate bile almazlar. Sürekli kaliteli ve nitelikli personel  ile çalışmak için aşağıdaki unsurları uygulamak gereklidir.

Hizmet Kalitesi Ve Devamlılığı

  • Pazarlama araştıması ve rakip araştırması
  • Hizmet kalitesin’deki sadakat uyumu
  • Görevlerin standardizasyon takibi
  • Alınan bilginin uygulanabilirliği
  • Takım çalışması entegrasyonu
  • İşe uygun kaliteli işçi bulma
  • İşimize uygun altyapı ve teknoloji takibi
  • Yapamayacağın iş konusunda söz verme

Çubuklu Kurye firma aracılığı ile bir yerden başka bir adrese ürün göndericek iseniz sizde yukarıda bahsedilen konulara dikkat ediniz. Motorcu ile evrak gönderisi yapmak sürekli bir firma ile çalışmak için gerekli bazı bilgiler paylaştım sizlerle umarım başarılı olmuşumdur.

Çubuklu Kurye

Çubuklu Express Motorlukurye

Çubuklu Mahallesi
—  Mahalle  —
Ülke Türkiye Türkiye
Coğrafi bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Beykoz
Yönetim
 – Tür Mahalle muhtarı
Zaman dilimi DAZD (+2)
 – Yaz (YSU) DAYZD (+3)
İl alan kodu 216
İl plaka kodu 34
Posta kodu 34805

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın